Dawid Copperfield

Autor: Karol Dickens

Powieść posiada wiele wątków autobiograficznych.

Dawid rodzi się półsierotą; po kilku latach matka poznaje mężczyznę. za którego wychodzi za mąż. jednak nie jest to małżeństwo szczęśliwe. Dawid zostaje odesłany przez ojczyma do szkoły. w której jest maltretowany przez nauczyciela. Po śmierci matki trafia do pracy do fabryki; ciężko pracuje. żyje w nędzy; w końcu ucieka do swej ciotki Betsy Trotwood. którą pamięta z opowiadań matki i niani Peggotty.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Włoski kochanek

Autor: Sharon Kendrick

Gdy znany architekt i playboy Renzo Sabatini poznał w londyńskim klubie kelnerkę Darcy Denton. od razu wiedział. że musi ją zdobyć. Jeszcze żadna kobieta mu się nie oparła. więc w końcu poradził sobie i z oporną Darcy. Nie wie. że Darcy ma swoje tajemnice. By jej przeszłość nie wyszła na jaw. po kilku miesiącach romansu postanawia odejść. Jedzie z Renzem na kilka dni do Toskanii. ze świadomością. że to będzie ich pożegnanie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Fryzjer męski

Autor: Adam Szulc

Ta książka to elementarz dla fryzjerów męskich. Jest w niej zawarta historia fryzjerstwa. rodzaje fryzur począwszy od starożytnego Egiptu. opisy narzędzi i gabinetów fryzjerskich.

Połączenie w niej tradycyjnej szkoły strzyżenia z nowoczesnym. subkulturowym fryzjerstwem. stawia ją w wyjątkowej pozycji – daje wiedzę dotycząca jednego z najstarszych zawodów nie tylko techniczną i historyczną. ale również kulturową i socjologiczną.

Po raz pierwszy polski fryzjer męski pisze książkę o fascynacji zawodem i przywraca rangę fryzjerstwu męskiemu. przez dziesiątki lat zepchniętemu na margines. Myślenie o fryzjerstwie było zdominowane przez fryzjerstwo damskie.

Książka może być podręcznikiem dla młodocianych adeptów fryzjerstwa.

Zamieszczone w niej rysunki autorstwa Pawła Garwola idealnie odzwierciedlają rodzaje fryzur i czynności wykonywane na głowach klientów.

Adam Szulc – znany poznański Barber – obserwuje go z perspektywy swej ponad trzydziestoletniej praktyki. zauważa zmiany w branży. łączy fascynację tradycją i historią rzemiosła fryzjerskiego z wszelkimi nowościami.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 38


ISBN

9788363732035: Wydawnictwo

Format

36: https://woblink.com/ebook/steam-owe-lekcje-plebanska-marlena-katarzyna-trojanska-134443u

Cena: Katarzyna Trojańskahistoria astronomii, sebastian skrobek, barry schwartz paradoks wyboru, pacjentka mobi, nauka czytania metodą sylabową online, zyciorys wokulskiego, kobieta uprawia seks z psem, męskie pożądanie, vi keeland drań z manhattanu pdf, ekonomika turystyki panasiuk pdf, jonathan carroll kraina chichów, dzieje polski tom 4 andrzej nowak, richard holloway, plac dzierżyńskiego, horror show, ludzie bezdomni wypracowanie, bożyc, damian dawid nowak, libri, instytucje rynku pracy, maurin, matura z języka polskiego ustna, zakłamanie…