Miasto utracone

Autor: Wieck Michael

Wspomnienia Michaela Wiecka (ur. 1928 w Königsbergu). niemieckiego muzyka. są poruszającym zapisem dzieciństwa i młodości spędzonym pod panowaniem narodowego socjalizmu. a później systemu sowieckiego. Przed najgorszymi skutkami narastającego antysemityzmu chroniło go tylko pochodzenie ojca. a po zakończeniu II wojny jedynie własna odwaga. determinacja i pomysłowość pomagały mu ratować siebie i rodzinę przed zagrożeniem ze strony Sowietów.

Autor opisuje szczegółowo pogarszanie się sytuacji represjonowanej ludności żydowskiej. zniszczenie miasta przez naloty bombowe aliantów. oblężenie i zdobycie go przez Armię Czerwoną. a także przemianę Königsbergu w Kaliningrad. Jako syn nieżydowskiego ojca i żydowskiej matki (oboje byli muzykami). po dojściu nazistów do władzy. Michael Wieck przeżywa wykluczen

11.5: https://woblink.com/ebook/wielkie-nadzieje-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139624u

Cena:


Asymptoty

Autor: Przybyszewska Stanisława

Asymptoty obalają mit. wedle którego Przybyszewską interesowała wyłącznie rewolucja francuska. Tematyka powieści. nigdy dotąd niepublikowanej. jest współczesna. akcja rozgrywa się w kosmopolitycznym środowisku naukowych elit dwudziestolecia międzywojennego. Jej główny motyw to studium rozpadu małżeństwa Edy i Charlesa. bakteriolożki o międzynarodowej sławie i wypalonego zawodowo publicysty. Powieść stanowi popis erudycji Przybyszewskiej. zawiera liczne dyskusje o literaturze epoki i aktualnych wydarzeniach politycznych. W warstwie psychologicznej autorka podnosi kwestię depresji i dalekosiężnego wpływu stresu pourazowego na człowieka. relacji dorosłej córki z ojcem. problemów pojawiających się w związkach słabych emocjonalnie mężczyzn z silnymi kobietami-intelektualistkami oraz wpływu prob

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Life Mastery

Autor: Dawid Piątkowski

Sekret przebudzonego życia skrywa się w codzienności. Sztuka polega na dostrzeżeniu piękna tam. gdzie wcześniej go nie widzieliśmy. Na przyciąganiu wartościowych ludzi. przeżywaniu wspólnie epickich przygód i doświadczeń. To styl życia. w którym zakochałem się bez granic. Wierzę. że nurt Life Mastery ma moc. by zmienić świat.

 

Zdecyduj. aby Twoje życie stało się arcydziełem!

 

Napędzany wizją doskonałości. postanowiłem. że zacznę realizować najskrytsze marzenia. Z dnia na dzień wybrałem się w podróż na Mauritius — rajską wyspę. która zmieniła mnie na zawsze. Gdy wróciłem. poprzysiągłem sobie. że mój pobyt na tej planecie będzie inspiracją i przykładem dla kolejnych pokoleń mojej rodziny. To idea. której poświęciłem się całkowicie.

 

Zaprasz

19.9: https://woblink.com/ebook/nowoczesny-budda-dawid-piatkowski-141207u

Cena:


ISBN

9788301203900: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/agresja-mlodziezy-i-odrzucenie-rowiesnicze-bronislaw-urban-140308u

Cena:tajemnice podświadomości pdf, rafał kawa, lesio chmielewska pdf, sztuka kochania michalina wisłocka pdf, kryminał thriller, socjologia kultury pdf, jej orgazm najpierw, jak skutecznie rzucić palenie książka, pielęgniarstwo internistyczne jurkowska, sprawdzian z matematyki klasa 4 geometria, małgorzata gutowska, jack ketchum dziewczyna z sąsiedztwa pdf, nowe imperium, red dead redemption 2 porady, zibi czyli boniek, stosowanie prawa definicja, krzysztof horubski, sowa posnania, rewitalizacja pdf, dobre ciastko…