Blues z kapustą

Autor: Jan Chojnacki

Dla wszystkich kochających muzykę. pure nonsens i czujących bluesa – lektura obowiązkowa!

Jan Chojnacki – dziennikarz. producent i wydawca. autor audycji „Bielszy Odcień Bluesa”. od ponad 40 lat obecnej na falach Trójki. absolutny guru miłośników tej muzyki. Był współtwórcą kultowego programu „Nie tylko dla orłów”. didżejem w prosektorium. kierowcą Wojciecha Waglewskiego i opiekunem polskich artystów w czasie wypraw „za żelazną kurtynę”. Celnicy brytyjscy aresztowali go za przemyt alkoholu. Tadeusz Kantor objął zakazem rozmów z aktorami Cricot 2. a muzycy The Manhattan Transfer mianowali „piątym członkiem” zespołu.

Blues z kapustą to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki. barwnym życiu i absurdach PRL-u. pełna anegdot. humoru. w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj – niczym na backstage’u – nie tylko B.B. Kinga. Erika Claptona. Carlosa Santanę. ale też Boney M. Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur – Wojciecha Manna.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 29.99


Konające zwierzę

Autor: Philip Roth

David Kepesh jest powszechnie poważanym i zapraszanym do mediów krytykiem kultury. Gwiazdą w gronie wykładowców jednej z nowojorskich uczelni. Gdy przekroczył sześćdziesiątkę. spotkał na swojej drodze Consuelę Castillo. wytworną. ułożoną dwudziestoczteroletnią studentkę. córkę zamożnych kubańskich emigrantów. która szybko wprowadza w jego życie erotyczny zamęt.

Od rewolucji seksualnej lat sześćdziesiątych. gdy opuścił swoją żonę i dziecko. Kepesh oddawał się doznawaniu – jak ją określa – „wyemancypowanej męskości”. i odkładał na bok myśl o rodzinie lub związku. Wraz z upływem lat udało mu się ten radosny okres buntu i rozpasania przekształcić w uporządkowane życie. w którym bez krępacji zaznaje rozkoszy Erosa i jednocześnie z pieczołowitością realizuje swoje estetyczne pasje

30.9: https://woblink.com/ebook/zycie-jak-dobry-mecz-michal-olszanski-wlodzimierz-lubanski-20985u

Cena:


Wielka draka w Londynie

Autor: Max Bilski

Czwarta część humorystycznego cyklu kryminałów pod wspólnym tytułem Podróże ze Śmiercią. Tym razem detektyw amator Michał Zawadzki oraz jego ekscentryczna żona Joanna w towarzystwie nieco zwariowanej starszej damy usiłują rozwikłać zagadkę zaginionych fotografii jednego z prominentnych londyńskich arystokratów. Z pozoru proste śledztwo komplikuje się. gdy nieoczekiwanie dochodzi do morderstw. Podobnie jak poprzednie powieści. tak i ‚Wielka draka w Londynie’ przesycona jest zabawnymi dialogami. nagłymi zwrotami akcji. a także swoistą „wojną małżeńską” toczącą się pomiędzy głównymi bohaterami.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 20.9krajowa administracja skarbowa pdf, masa o procesie polskiej mafii, kup kochance męża kwiaty pdf, karolina lipka-chudzik, jacek dukaj po piśmie, dialog zamiast kar, wordliczek, zegadłowicz pisarz, test z ortografii klasa 4, tadeusz tyszka, kości anatomia, uniwerytet slaski, pełna moc życia pdf, bennewicz coaching, adiobook, książka rasy psów, pozwol mi wrocic, włodzimierz pańków, koronka jezu ty się tym zajmij pdf, prawo agaty online za darmo, olga kuczyńska blog, aleksander wilkoń, edward snowden książka…