ISBN

9788380974890: Wydawnictwo

Format

55.9: https://woblink.com/ebook/pol-pot-philip-short-20915u

Cena:


Od Kutza do Czekaja

Autor: Barbara Hollender

Panorama polskiego kina.

Dlaczego Kazimierz Kutz uważa. że wszystko w jego życiu spóźniło się o 20 lat? Czy Jerzy Antczak myślał o powrocie na stałe do Polski? Czego brakuje w życiu Robertowi Glińskiemu? I o czym mówił Marcin Wrona krótko przed swoją śmiercią?

Po książce „Od Wajdy do Komasy” to kolejny zbiór szkiców Barbary Hollender. który układa się w pełną panoramę polskiego kina. Od Kazimierza Kutza. Tadeusza Chmielewskiego i Filipa Bajona. przez Roberta Glińskiego i Kingę Dębską. aż po Borysa Lankosza i Kubę Czekaja. Historia kina z Polską w tle. ale przede wszystkim opowieść o ludziach. którzy tę Polskę próbują opowiedzieć widzom. 

Hollender widzi w reżyserach ludzi. a w filmie – zadania estetyczne i moralne. Kiedy brukowe media

36: https://woblink.com/ebook/pytanie-o-zycie-nick-lane-20930u

Cena:


Pol Pot.

Autor: Philip Short

Była to najbardziej radykalna rewolucja w dziejach ludzkości. W ciągu zaledwie kilku lat unicestwiła jedną czwartą ludności Kambodży – zwanej wówczas Demokratyczną Kampuczą – i wprowadziła w życie idee. które były zbyt skrajne dla wszystkich wcześniejszych reżimów. Celem Czerwonych Khmerów stała się likwidacja wszelkich przejawów indywidualności. zaprzeczenie wszystkiego. co ludzkie. 

Realizacji utopijnego celu służyła nie tylko hekatomba ofiar. ale również – a może przede wszystkim – wprost niewyobrażalne okrucieństwo. które zmieniło w koszmar zarówno życie. jak i śmierć mieszkańców Demokratycznej Kampuczy.

Szaleństwo. w jakim pogrążyła się Kambodża. było dziełem jednego człowieka. występującego pod pseudonimem Pol Pot. przywódcy Czerwonych Khmerów. n

:

Cena:akademia dashofera, utracona bretania, zabic ksiedza, bylam kochanka arabskich szejkow, rozdzióbią nas kruki, wrony, osho książki pdf, eprasa, cierpienie w literaturze rozprawka, 365 dni pdf doci, kamienista droga, mechanika ogólna, sprawdziany z przyrody klasa 6, agata michalak, magia olewania sarah knight, ella maise, włodzimierz gruszczyński, painkiller gry, bez przebaczenia pdf, anatomia góry, żywina, życie na maksa, maindhunter, jak zostac zydem…