Żywoty arcybiskupów gnieźnieńskich t. II

Autor: Stanisław Bużeński

E-book darmowy

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


O wpływie nauki na rozwój miłosierdzia

Autor: Eliza Orzeszkowa

Eliza Orzeszkowa to polska pisarka epoki pozytywizmu. Jej nazwisko pojawiło się pośród kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla W 1904 roku. W wewnętrznych dokumentach komitetu nagrody występowała często jako Elise Orzeszko. Jej kandydaturę zgłosił Aleksander Brückner. ówczesny profesor uniwersytetu berlińskiego. Kandydatura uzyskała poparcie Alfreda Jensena. który w opracowaniach na temat jej twórczości stawiał ją pod niektórymi względami nawet wyżej od Henryka Sienkiewicza. W 1909 r. Orzeszkowa ponownie była kandydatką do nagrody Nobla. ale Szwedzi przeforsowali nagrodę dla swej rodaczki Selmy Lagerlöf.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


W sobótkowy czas

Autor: August Strindberg

August Strindberg (1849-1912). szwedzki dramatopisarz. prozaik. eseista. publicysta i poeta. Tragiczne przeżycia z dzieciństwa. na które złożyła się śmierć matki i pięciorga rodzeństwa oraz brak więzi uczuciowej z ojcem. zaważyły na psychice i twórczości Strindberga. Długo szukał swojej drogi życiowej. studiując po trosze medycynę. filozofię. parając się dziennikarstwem i aktorstwem. Szwedzka Akademia nigdy nie zdecydowała się uhonorować go Nagrodą Nobla. Powód? – Strindberg niepochlebnie wypowiedział się o A. Noblu jako wynalazcy dynamitu.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Ukrainky z nutoju

Autor: Tomasz Padurra

E-book darmowy

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


Opowieść o kapitanie Kopiejkinie

Autor: Mikołaj Gogol

Dzieło Nikołaja Gogola. Nikołaj Gogol to pisarz. poeta. dramaturg i publicysta rosyjski pochodzenia ukraińskiego.

Wydawnictwo: FSNZ

Cena: 0


ISBN

9788375068: Lucie Di Angeli-Ilovan

Lucie Di Angeli-Ilovan. Polka mieszkająca w Ameryce. urodziła się w 1945 r. w Zielonej Górze. Wychowywały ją matka i ciotka. wdowy. których mężowie polegli na wojnie. W 1965 r. poślubiła Leonarda Mielnika (repatrianta z Rosji Sowieckiej) i wyjechali do jej matki już wówczas mieszkającej we Francji. Po kilkunastu latach wyemigrowała wraz z nim i trójką dzieci do Stanów Zjednoczonych. i osiedli w San Bruno koło San Francisco. Tam podjęła pracę jako fizjoterapeutka. Po śmierci matki Leonarda sprowadziła z Polski teścia. W 1989 r. przeniosła się wraz z rodziną do Portland w stanie Oregon. Tam znalazła zatrudnienie jako pielęgniarka w klinice dla uchodźców i emigrantów. W tym też czasie rozpadło się jej małżeństwo. W 2002 r. wyszła powtórnie za mąż. Przez całe życie utrzymuje więzi z Polską. chcąc.

24.9: https://woblink.com/ebook/dom-na-klifie-monika-szwaja-1342u

Cena:barbara radziwiłłówna feliński, z wielką odwagą, przebudzenie pdf, gramatyka włoska dla wszystkich pdf, napad na pociąg, zakłąd pascala, tańcząca w ogniu pdf, w 15.2 procentowym roztworze kwasu, kompetencje kierownicze, nieswojego, chrzest ognia audiobook cda, piraci z karaibów gry lego, darmowa biblioteka online, paweł aksionow, miasto w jordanii krzyżówka, maria dąbrowska noce i dnie, historia korei książka, systemy medialne, wieża milczenia mróz, taniec młynarza, logika podręcznik…