Kruso

Autor: Seiler Lutz

Robinson Crusoe ponad 300 lat później. z niemieckim akcentem oraz w rzeczywistości bliższej nam zarówno geograficznie. jak i historycznie. to debiutancka powieść utytułowanego poety Lutza Seilera.

 Czytając Kruso. nie wyrusza się w podróż na bezludną wyspę. Razem z głównym bohaterem. Edem. docieramy do Hiddensse położonej na morzu zdecydowanie zimniejszym niż karaibskie. Bałtycki kurort. rozsławiony przez artystów jako najbardziej magiczne ze wszystkich niemieckich kąpielisk. staje się miejscem. w którym rozgrywają się przełomowe wydarzenia w życiu Eda. Seiler nieprzypadkowo wybiera mityczną „oazę wolności NRD”. aby ukazać w niej przygody zatrudnionych w zmywalni U Klausnera – jako pracownik sezonowy spędził tam lato 1989 roku i od tego momentu uznaje ją za najp

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3


Wygrać Hollywood. przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina

Autor: Justyna Kobus

Znacie je doskonale. Marzyliście o tym. by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej. zazdrościliście im sławy. w przekonaniu. że ich życie było wspaniałą bajką. Brigitte Bardot. Rita Hayworth. Audrey Hepburn. Ingrid Bergman. Marylin Monroe. Grace Kelly… Czy jest ktoś. kto o nich nie słyszał? Niemożliwe. Wszyscy je kochamy.

Ich prawdziwe życie niewiele jednak miało wspólnego z sielankowymi opowieściami z ich udziałem. znanymi z ekranu. Wielka uroda. sława. talent nie uchroniły ich przed nieudanymi związkami. przed cierpieniem. nie stały się przepustką do szczęścia. Przeciwnie. trwanie na szczycie bywało okupione zaniedbywaniem najbliższych. dramatycznymi wyborami. nie zawsze trafnymi. Ponadto – ciągłym byciem na cenzurowanym. Uwielbiana przez publiczność Ingrid Bergman. zwłaszcza za rolę w „Casablance”. idąc za głosem serca. stała się bohaterką jednego z największych skandali w historii Hollywoodu. Zapłaciła za to odrzuceniem przez branżę i fanów. Amerykanie życzyli śmierci jej dziecku. nazywając je „potomkiem wiedźmy”.

Brigitte Bardot okrzyknięto dziwaczką i wariatką. po tym jak u szczytu sławy. w wieku 39 lat porzuciła aktorstwo i poświęciła się opiece nad zwierzętami.

Julia Roberts. praktykująca hinduistka. przed laty nie schodziła z planu. Jej pierwsze małżeństwo rozpadło się. bo nie godziła pracy z życiem rodzinnym. Czym więc jest ta książka? Zbiorowym portretem kobiecej odwagi. talentu. poświęcenia i wyrzeczeń. ale również próby ocalenia w gigantycznej machinie przemysłu filmowego własnej tożsamości. Cena tej ostatniej okazuje się być znacznie wyższa. niż zdobycie sławy czy wielkich pieniędzy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Nowi barbarzyńcy

Autor: Jakub Dymek

Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia. W Stanach Zjednoczonych. w „najważniejszych wyborach pokolenia”. zwyciężył pierwszy czarnoskóry kandydat. Barack Obama. W Polsce. po dwóch latach władzy Jarosława Kaczyńskiego. urząd premiera objął prozachodni. proeuropejski i prorynkowy Donald Tusk. Nawet w Rosji czempionem zmian miał być „łagodny” Dmitrij Miedwiediew.

Wkrótce potem przyszedł globalny kryzys. upadek prasy papierowej i społeczna rewolucja wywołana przez media społecznościowe. Dekadę później wszystkie nadzieje. jakie uosabiali ci przywódcy. były już dawno minionym i ośmieszonym wspomnieniem.

Prawica – w różnych swoich wcieleniach – wygrała po kryzysie. Okazała się lepsza w budowaniu ruchów społecznych. w wykorzystaniu potencjału internetu dla

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9prochy babilonu, pismo święte nowy testament pdf, struktura społeczna socjologia, biblioteka internetowa darmowa, rok w którym nauczyłam się kłamać, simon oraz inni pdf, grywalizacja tkaczyk, paweł soja, sprawdzian z przyrody kl 4, tylko ty mnie zrozumiesz pdf, dorota zienkiewicz, obraz cyfrowy, parafrazowac, silent hill 2 solucja, radzenie sobie ze stresem pdf, poradnik dyzuranta, gra endera pdf, nasze olśnienie pdf, victor hugo katedra notre dame, książki o niewolnictwie, streszczenie z lektury chłopcy z placu broni, zasady pisania, dokumentacja eksploatacyjna, królestwo dziewczynki…