ISBN

9788378592389: Wydawnictwo

Format

10: https://woblink.com/ebook/liscie-marcin-rabka-8572u

Cena:


:

:

Cena:


Moja winnica

Autor: Miriam Akavia

Autorka opisuje historię swojej rodziny wplecioną w historię Polski i Europy. Rozdarcie między pragnieniem zachowania tradycyjnych wartości. a poddaniem się nowoczesnym przemianom cywilizacyjnym. Walkę z pokusą asymilacji. wpływami komunizmu. wahanie między pobożnością i ateizmem. Losy bohaterki są losami wielu rodzin żydowskich mieszkających w Krakowie na przełomie XIX i XX wieku. Opowieść kończy się w chwili wybuchu II wojny światowej.

Miriam Akavia (właśc. Matylda Weinfeld. ur. 1927) – pisarka izraelska urodzona w Krakowie. wojnę spędziła w krakowskim getcie. obozach w Płaszowie. Auschwitz i Bergen-Belsen. Uratowana przez Szwedzki Czerwony Krzyż. wyjechała 1946 r. do Izraela. Studiowała literaturę i historię. Pełniła funkcję attaché kulturalnego w przedstawicielstwach Izraela w Budapeszcie i Sztokhol

Wydawnictwo: Edgard

Cena: 29.99


ISBN

9788377853863: Wydawni

16 czerwca tego roku w Warszawie. w godzinach popołudniowych zaginęła Weronika N.. lat 21. zamieszkała przy ulicy

    Rysopis: wzrost wysoki. twarz pociągła. oczy piwne. włosy blond

    Tego dnia ubrana była w niebieską sukienkę

    Znaki szczególne: niewielka blizna na szyi. poniżej prawego ucha

    Ktokolwiek wie cokolwiek. proszony jest o zgłoszenie się lub kontakt z najbliższą

    Kryminał czy moralitet? Historia winy i odkupienia czy medialny spektakl?

    Fakir z Ipi to powieść. która stawia pytania o granicę pomiędzy chęcią zrozumienia drugiego człowieka a aprobatą dla potworności.

    Pytania o granicę między prawdą a zmyśleniem.

    Między życiem a literaturą.

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 14.76wyrwa wojciech chmielarz, agata ulanowska, to na siebie od zawsze czekasz, luczywo, assassin’s creed oliver bowden, elektryka dla każdego pdf, przekroje kabli elektrycznych, ołowiany świt pdf, heroes 5 kuźnia przeznaczenia poradnik, o czym lekarze, metody badań pedagogicznych, gieysztor mitologia słowian, harry potter i komnata tajemnic (powieść), katarzyna michalak pdf, proces pielęgnowania chirurgia dziecięca…