^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

17 listopada odbył się pierwszy konkurs recytatorski organizowany przez nasze przedszkole. Tematem były "Kolory Jesieni". Uczestnikami konkursu były dzieci z wrocławskich przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowały dziewczynki z grupy Sówek- Iwa, Matylda oraz Ola. Dzielnie poradziły sobie z tym zadaniem tak samo jak inni uczestnicy. Decyzja o tym kto powinien zająć pierwsze miejsce była tak trudna, że wszystkie dzieci zostały okrzyknięte zwycięzcami!

Nauczycielka Alicja Matuszak

W poniedziałek 1 października oficjalnie zakończyliśmy konkurs "Kasztanowe cudaki". Wszystkie zgłoszone prace są przepiękne i bardzo pomysłowe, dlatego każdy uczestnik został uznany zwycięzcą-  otrzymał dyplom i drobny upominek. Po długich i burzliwych obradach jury postanowiło wyróżnić następujące prace:

I miejsce: Jaś Chachulski  i Igor Balcerkiewicz
                                        II miejsce: Ola i Sylwia Ostrowskie
                                        III miejsce: Bruno Szczeciński
                                        IV miejsce Kinga Adkonis

"Cudaki" zostaną z nami, dzięki nim jest w przedszkolu po prostu cudownie jesiennie :-)

Nauczycielka:Karolina Malinowska

W lutym Borys i Marysia z grupy Wiewiórek wybrali się na konkurs "Bajkowa Moda" organizowany przez Dziecięcą Akademię Artystyczną w MDK-Fabryczna. Ich zadaniem było zaprezentowanie się na scenie w strojach przestawiających postacie z bajek, wykonanych z przeróżnych materiałów. Poradzili sobie świetnie w roli Buzz'a Astrala oraz Wiewiórki z bajki "Alvin i Wiewiórki". Natomiast w marcu piątka dzieci z grupy Wiewiórek ruszyło w podróż, aby reprezentować nasze Przedszkole nr 19, w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole nr 133 na Nowym Dworze. Milenka, Viktoriia i Julka wspaniale wypadły prezentując fragment  wiersza Jana Brzechwy "Trzy Wesołe Krasnoludki". Natomiast chłopcy w składzie: Dominik i Piotruś dzielnie wyrecytowali utwór Zygmunta Marka Miszczaka "Bajka o krasnoludkach". Teraz nawet na Nowym Dworze wiadomo, że Przedszkole nr 19 jest suuuper ! :)

Nauczycielki: Alicja Matuszak, Małgorzata Janowska

Igor Balcerkiewicz z grupy "Myszek" wykonał pracę na konkurs pt. "Jak jeść z głową kolorowo i wartościowo?". Konkurs organizowało Przedszkole nr 43 na ul. Tadeusza Kościuszki 27a. Gratulacje za odwagę:)!

Nauczycielka Ewelina Ładniak

Bruno Szczeciński z grupy "Myszek" przygotował pracę plastyczną na konkurs pt. "Drzewa wokół nas" organizowany przez Przedszkole nr 149 "Tęczowa Polanka". Bruno wykonał śliczną pracę i otrzymał dyplom. Gratulujemy!
Nauczycielka Ewelina Ładniak

Julia Serocka z grupy Sówek wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie "Fabryka Misiów". Stworzyła pięknego misia z balonów i włóczki. Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczycielka Joanna Wesołowska