^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

We wtorek 17.04. Biedronki wybrały się z wizytą do Biblioteki SP47 i uczestniczyły w „lekcji bibliotecznej”. Poznaliśmy wybrane pomieszczenia biblioteki oraz zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób możemy wypożyczyć książkę oraz jak należy prawidłowo „obchodzić” się z książkami. Wycieczka z pewnością poszerzyła nasze zainteresowania czytelnicze i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

W poniedziałek 16.04. Biedronki wraz z innymi przedszkolakami uczestniczyły w koncercie muzycznym Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Muzyczne opowieści – Tam, gdzie morze styka się z górami”. Tym razem odwiedziliśmy słoneczną Grecję i usłyszeliśmy historię pięknej księżniczki, w której zakochał się bóg olimpijski. Podczas naszej podróży  poznaliśmy także nowe instrumenty – buzuki i tympanon oraz dudy. Muzyczna wycieczka bardzo nam się podobała i już czekamy na kolejne spotkanie z muzyką :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

W środę 11 kwietnia naszą grupę ponownie odwiedziła zaprzyjaźniona pani mikrobiolog z córka Julką. Tym razem opowiedziały nam mnóstwo ciekawostek o bocianach i pszczołach, czyli zwiastunach wiosny. Poznaliśmy ich nawyki żywieniowe, choroby i zagrożenia płynące z zanieczyszczenia środowiska, a także bardzo śmieszne łacińskie nazwy. Pani Gabrysia i Julka jak zwykle rozbudziły naszą ciekawość i już czekamy na kolejne spotkanie!

Nauczycielka Karolina Malinowska