^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dnia 27 marca Biedronki wybrały się ma wycieczkę do Narodowego Forum Muzyki. W „Czarnej Sali” NFM dzieci wzięły udział w lekcji muzycznej p.t.: „Z przytupem”. Na zajęciach dziewczynki zostały przyodziane w ozdobne sukienki i wraz z chłopcami w parze, przedszkolaki nauczyły się tańca ludowego  „Lipka”, potocznie nazywanego zajączek. Na koniec dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych zwyczajom ludowym, m.in. ozdabianiem gaików.

Nauczyciel Małgorzata Mituła

W tym roku Biedronki przywitały Wiosnę eksperymentalnie! W czwartek 21.03. odwiedził nas Tata Hani i przeprowadził zajęcia doświadczalne. Dowiedzieliśmy się jak za pomocą domowych sposobów możemy wykryć kwasy i zasady. Zmienialiśmy przy ich użyciu barwę roztworu. Poznaliśmy zastosowanie suchego lodu i badaliśmy jego właściwości. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą lekcję eksperymentów :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

21.03 dzieci z grup I, II, III, VI i VII odwiedziła w przedszkolu pani Wiosna. Przedszkolaki zaśpiewały jej piosenkę, powiedziały wierszyki i odgadywały zagadki o wiośnie. Następnie razem z dziećmi poszła do parku aby poszukać oznak wiosny.

Nauczycielka Joanna Wesołowska

W dniu 11.03 grupę Żuczków i Motylków odwiedziła Pani pszczelarka, która opowiedziała dzieciom o życiu pszczół, jak należy o nie dbać, dlaczego są ważne dla naszego środowiska, a także w jaki sposób powstaje miód. Dzieci w czasie zajęć mogły przymierzyć strój pszczelarza, spróbować różnych gatunków miodu oraz zobaczyć prawdziwe pszczółki.

Nauczycielka Emilia Faluta

19.03 Pszczółki odwiedziły MDK Krzyki, gdzie uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Dzieci poznały metody pracy z gliną, ugniatały, wałkowali, wyciskały wzory tworząc swoje małe arcydzieła.

Nauczycielka Joanna Wesołowska

Dnia 20 marca w grupie Biedronek przeprowadzono zajęcia multimedialne oparte na budowaniu u dzieci postawy dbania o higienę jamy ustnej. Omówiona została z dziećmi budowa zęba oraz określono jak nazywają się poszczególne zęby. Wprowadzono pojęcie choroby-PRÓCHNICA. Przy utworze "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda.." dzieci utrwalały nawyk prawidłowego szczotkowania zębów. Na koniec wykonały prace plastyczną mającą na celu wdrażanie do spożywania produktów dających mocne i silne zęby.

Nauczyciel Małgorzata Mituła

Dnia 12 marca  Biedronki gościły Ratownika. Na początku dzieci zapoznały się z ratownikiem medycznym, który odpowiednio ubrany opowiadał o swojej pracy . Następnie  uczyły się udzielania pierwszej pomocy i   resuscytacji na specjalnym fantomie.

Nauczycielka Małgorzata Mituła