^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W tym tygodniu dzieci z grup "Myszek" i "Biedronek"  oficjalnie zakończyły projekt "Przedszkolaki w świecie sztuki".  Ostatnie spotkanie odbyło się na średniowiecznym zamku. Najpierw poznaliśmy tajniki budowy tych wspaniałych obiektów, a później sami zamieniliśmy się w średniowiecznych budowniczych tworząc zamki warowne, zwodzone, otoczone fosą. Spotkanie w Muzeum Architektury było dla nas nie lada gratką.

Nauczycielka Karolina Malinowska

W środę 06.06. świętowaliśmy w grupie „Biedronek” Dzień Rodziny. Tym razem wybraliśmy się na wyjątkową wycieczkę – rejs statkiem rzeką Odrą i wspólne ognisko na Wyspie Opatowickiej. Podczas rejsu podziwialiśmy piękne krajobrazy przyrody z nieznanej dotąd perspektywy i mogliśmy odkryć urocze zakamarki Wrocławia. Na zakończenie naszej „rodzinnej” wycieczki zorganizowaliśmy ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek :) Kochani Rodzice! Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy czas i fantastyczną wspólną wycieczkę! :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

We wtorek 5 czerwca "Myszki" razem z "Kotkami" i "Biedronkami" pojechały w ramach obchodów Dnia Dziecka do wrocławskiego zoo. Temperatura była tropikalna, a wrażeń moc. Chcieliśmy wskoczyć do foczych basenów i popływać z pingwinami. Bardzo się baliśmy, aby nie zjadły nas lwy i nie rozdeptały słonie. Płaszczki i rekiny zapierały nam dech w piersiach i bardzo żałowaliśmy zamkniętego w klatce tygrysa. Świat zwierząt jest naprawdę fascynujący!

Nauczycielka Karolina Malinowska

W poniedziałek, 28 maja przedszkolaki z grupy "Myszek" i "Biedronek" po raz ostatni w tym roku współpracowały w ramach projektu "Przedszkolaki w świecie sztuki". Ty razem odbyły się plenerowe warsztaty, ponieważ tworzyliśmy przestrzenną instalację pt. "Duże zwierzę". Nasze artystyczne działania poprzedziły tygodnie wędrówek po mieście w poszukiwaniu rzeźb, które zdobią nasze miasto. Oglądaliśmy "Przypadkowego przechodnia", "Nawę" i wiele innych. Przez kilka dni naszą instalację można było oglądać pod przedszkolem. Jak zwykle współpraca sprawiła nam dużo radości a tworzenie dzieł wielkich rozmiarów okazało się prawdziwą frajdą dla wszystkich.

Nauczycielka Karolina Malinowska

30.05 Kaczuszki zaprosiły do swojej sali bardzo ważnych gości- rodziców! Specjalnie dla nich przygotowały krótki występ artystyczny, a później zaprosiły do wspólnej pracy przy tworzeniu wakacyjnych środków transportu z ekologicznych materiałów. Pomysłów było mnóstwo a efekty pracy były zachwycające! KOCHANI RODZICE bardzo dziękujemy za przybycie, zaangażowanie oraz za cały rok wspólnej pracy!

Nauczycielka Alicja Matuszak

25.05 grupa Pszczółek wybrała się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci miały okazję poznać tradycje i kulturę Indian. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z pomalowanych twarzy i pióropuszy na głowach. Mieliśmy okazję poznać  prawdziwego wodza, który przyjął nas w swoim tipi. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy.

Nauczycielka Sara Szymańska