^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 17.10.18 grupę Żuczków odwiedziła mama Kacperka, która opowiedziała dzieciom o malarstwie. Podczas zajęć dzieci mogły poznać różne techniki malowania oraz przy pomocy nauczyciela i mamy Kacpra wykonać swój własny obrazek malowany na kamieniu. Dzieci były bardzo zainspirowane i chętnie odpowiadały o swoich pomysłach.

Nauczycielka Emilia Faluta

W piątek 12.10. dzieci z grup „Kaczuszki” i „Biedronki” wybrały się na spektakl pt. „Pączkowe drzewo” do Teatru na Ostrowie. Spektakl przedstawiał trudny temat niepełnosprawności wkomponowany w sytuacje z życia bohaterów – Kajtka i Toni. Pokazał nam, że niepełnosprawni żyją obok nas i wcale nie są dziwni – po prostu trochę inni. Jednak w taki sam sposób zasługują na uwagę i szacunek. Spektakl „Pączkowe drzewo” ukazał nam również jaką wartością jest przyjaźń. Dowiedzieliśmy się czym jest tolerancja oraz zrozumienie i akceptacja.

Nauczycielka Agnieszka Kostek

W piątek 12.10. Żuczki podjęły się zadania samodzielnego przygotowania soków z jesiennych owoców. Dzieci wiedzą, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie - mycie owoców! Sok wyszedł przepyszny- to była porządna porcja witamin :).

Nauczycielka Alicja Matuszak

W środę 10.10. grupę Żuczków odwiedził pierwszy gość w ramach projektu "Mamo, tato poczytaj mi". Była to babcia Adasia, która przeczytała dzieciom wesołe wierszyki o owocach i warzywach. Dzieciom bardzo się podobało, a najbardziej to, że mogły zadawać mnóstwo pytań i na każde dostały odpowiedź :) BAARDZO DZIĘKUJEMY za wizytę ! :)

Nauczycielka Alicja Matuszak

W piątek 05.10. Biedronki wybrały się do Parku Południowego aby poszukać „Darów Jesieni”. Podczas spaceru towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda i ciepłe promienie słońca. Znaleźliśmy mnóstwo kasztanów i żołędzi oraz wiele kolorowych liści. Nasze jesienne skarby zagościły już w przedszkolnym kąciku przyrodniczym i możemy się nimi teraz cieszyć na co dzień :)
Nauczycielka Agnieszka Kostek

27.09. Grupa Żuczków, Motylków oraz Pszczółek uczestniczyła w warsztatach konstrukcyjnych o tematyce "Na tropie dzikich zwierząt". Dzieci poznawały rożne zwierzęta oraz ich środowiska naturalne. Zadaniem dzieci było skonstruowanie z klocków miejsc, w których żyją dzikie zwierzęta. To było trudne zadanie, ale dzieci poradziły sobie świetnie, super się przy tym bawiąc.

Nauczycielka Alicja Matuszak

W środę 26.09. w grupie Biedronek odbyły się zajęcia kulinarne z cyklu „Przedszkolaki same w kuchni”. Tym razem dzieci przygotowały swoje ulubione śniadanie. Każdy mógł skomponować kanapki według własnego pomysłu – pojawiły się warzywne „buźki” i inne pomysłowe „cuda”. Wyobraźnia w tym dniu nam dopisała, a kolorowe kanapki szybko znikały z talerzy! :)