^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W piątek 07.12. odbył się koncert Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Z gitarą i sombrero, czyli muzyczne „o’le”!!!”. Podczas koncertu przedszkolaki przeniosły się do świata meksykańskich Mariaci i wysłuchały historii małego chłopca Pablo. Muzycy zapoznali nas także z tradycyjnymi strojami oraz instrumentami muzycznymi dalekiego Meksyku. Poznaliśmy ciekawostki kulturowe i usłyszeliśmy piękne melodie. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja muzyki. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert! :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

W czwartek 06.12. Biedronki wybrały się na wycieczkę do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „TRUDNE CHWILE W ŻYCIU RODZINY – TO NIE KONIEC ŚWIATA!" Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak poradzić sobie ze stratą i trudnymi emocjami. Wzięliśmy udział w zabawie edukacyjnej – rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki tematyczne. Podsumowaniem zajęć był krótki seans filmowy, związany z tematyką spotkania.

Nauczycielka Agnieszka Kostek

3.12. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Św. Mikołaj. Obdarował wszystkie dzieci prezentami co wywołało uśmiech na każdej twarzy. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU! :)

Nauczycielka Alicja Matuszak

28.11. grupy Motylków i Żuczków oglądały spektakl teatralny "Zuzanka o złotym sercu".  Była to teatralna interpretacja baśni Gustawa Morcinka "O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców".  Spektakl w zabawny i lekki sposób pokazywał takie wartości jak bezinteresowna pomoc, troska o innych i umiejętność wybaczania. Zwracał również uwagę, że w świecie nadal istnieją cnoty, których nie sposób kupić bogactwem materialnym. Dzieciom najbardziej podobało się to, że miały okazje aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu:)

Nauczycielka Alicja Matuszak

W dniu 27 listopada w grupie Żuczków odbyły się zabawy Andrzejkowe przy współpracy z dziećmi ze świetlicy szkolnej. Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali dla naszej grupy różne zabawy, między innymi zabawę z bucikami oraz pomagały dzieciom lać wosk z którego powstawały różne figurki. Następnie dzieci odczytywały ich kształt na ścianie za pomocą latarki. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w tym dniu!

Nauczycielka Emilia Faluta

W czwartek 22.11. Kaczuszki i Biedronki wzięły udział w teatralnych warsztatach o emocjach. Były to zajęcia psychoedukacyjne z Fundacji „Pączkowe drzewo” z wykorzystaniem technik teatralnych. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak rozpoznawać i nazywać swoje emocje. Poznaliśmy bezpieczne sposoby radzenia sobie ze złością. Aktorzy przedstawili nam też „receptę” z konkretnymi zasadami łagodzenia napięć.

Nauczycielka Agnieszka Kostek

W poniedziałek 19.11. Biedronki wybrały się na wycieczkę do Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych pt. „Motyle – wszystko, co o nich wiemy”. Najpierw wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat życia motyli. Poznaliśmy także wszystkie ich stadia rozwojowe. Obserwowaliśmy owady pod mikroskopem i dotykaliśmy żywych karaczanów. Mogliśmy również podziwiać motyle z różnych kontynentów – zadziwiały nas swoimi rozmiarami i przepięknymi barwami. Była to bardzo ciekawa i żywa lekcja przyrody :)