^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

We wtorek 21.11. Biedronki wybrały się na wycieczkę do „Kolejkowa” aby podziwiać miasto Wrocław w miniaturze. Zobaczyliśmy jak kursują tramwaje i pociągi dalekobieżne oraz podziwialiśmy narciarzy na stoku. Mogliśmy również zaobserwować jak zapada w mieście noc i zapalają się uliczne latarnie. Niezapomnianych wrażeń było mnóstwo! A wycieczka do „Kolejkowa” na długo pozostanie w naszej pamięci!

Nauczycielka Agnieszka Kostek

14 listopada Kaczuszki odwiedził wyjątkowy Gość  - Pani Seniorka, która przygotowała dla dzieciaczków Warsztaty Animacyjne. Zanim jednak zaczęły się tańce i swawole Kaczuszki rozmawiały z Panią Marią o znaczeniu słowa "senior" i szacunku dla ludzi starszych. Na koniec zabawy dzieci podziękowały swojemu Gościowi za wspólnie spędzony czas a także złożyły życzenia z okazji Dnia Seniora. Przedszkole łączy pokolenia :)

Nauczycielka Urszula Zubowicz

W minioną środę "Myszki" i "Biedronki"  ponownie zamieniły się w artystów malarzy. Tym razem malowaliśmy "wszystko, tylko nie rzeczywistość", jak mawiał patron tego spotkania czyli Salwador Dali. Zanim przystąpiliśmy do dzieła, dowiedzieliśmy się co to takiego surrealizm, a także gdzie można spotkać Salwadora Dali we Wrocławiu. Lekcję malarstwa grupa "Myszek" zwieńczyła wycieczką w poszukiwaniu rzeźby artysty pod tytułem "Profil czasu". Misja okazała się bardzo prosta, bo każdy przedszkolak wie, gdzie szukać Salwadora i jego zegarów.

Nauczycielka: Karolina Malinowska

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy "Myszek" rozpoczęły pracę na Ilustrowanym Osobistym Słownikiem Języka Polskiego. Razem z rodzicami będą przez cały rok opracowywać nowe hasła wskazane przez nauczyciela, ale także własnego wyboru. Wyjaśnienie pierwszego hasła: ARTYSTA było prawdziwą przyjemnością i wyzwaniem! W piątek oglądaliśmy w naszej grupowej czytelni efekty całotygodniowej pracy. Jedno jest pewne- prawdziwie wielcy z nas artyści!

Nauczycielka Karolina Malinowska

We wtorek 14.11. w grupie Biedronek odbyły zajęcia kulinarne z cyklu „Przedszkolaki same w kuchni”. Tym razem zrobiliśmy warzywne koreczki. Samodzielnie pokroiliśmy przyniesione warzywa i produkty spożywcze i nabijaliśmy na wykałaczki. Warzywne koreczki prezentowały się wspaniale! Jak zawsze było smacznie i zdrowo.

Nauczycielka Agnieszka Kostek

10.11 w piątek grupa Pszczółki wybrała się na spacer do Parku Południowego. Na zajęciach słuchaliśmy wiersza o jeżyku Kolczatku i rozmawialiśmy o sposobach na przetrwanie zimy u zwierząt, więc postanowiliśmy sprawdzić czy jeże już śpią? Niestety nie udało nam się żadnego zobaczyć, ale nie nudziliśmy się. Pooglądaliśmy jesienną przyrodę, pograliśmy w piłkę, a nawet bawiliśmy się w "jeże".

Nauczycielka Sara Szymańska