^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Do grupy "Myszek" zawitał mikrobiolog:) zajęcia nosiły tytuł: "Dlaczego warto myć ręce?". Goście tłumaczyli  nam dlaczego potrzebne są nam bakterie, bo jak się okazało bakterie dzielą się na te pożyteczne, jak i na szkodliwe. Zapoznawaliśmy się z działaniem mikroskopu, oglądaliśmy preparaty z wyhodowanymi bakteriami, np. na kwiatach, liściach czy na ziemi. Zobaczyliśmy, że bakterie mają różne kolory i kształty. Na koniec malowaliśmy je tak, jak je zapamiętaliśmy. 
 
Nauczycielka Ewelina Dąbrowska

W poniedziałek 18.09. w ramach zajęć na temat dbania o środowisko Biedronki wybrały się do pobliskiego Parku Południowego aby posprzątać świat :). Zaopatrzyliśmy się w odpowiedni sprzęt i dzielnie zbieraliśmy oraz segregowaliśmy śmiecie do właściwych worków. Teraz z przyjemnością można spacerować po naszej czystej okolicy :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

 

 

18.09. dzieci z grupy Orzełków wzięły udział w zabawie z wrocławskimi Seniorami. Dzieciaki uczestniczyły z grach i zabawach zorganizowanych w Parku Południowym przez Wrocławski Klub Seniora. Zabawa była świetna, rzucaliśmy ziemniakami do celu, graliśmy w klasy, odgadywaliśmy zagadki a na koniec stworzyliśmy jesienne obrazy. 

Nauczycielka Agnieszka Dorniak