^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W piątek 10 lutego odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu "Starsi i młodsi przyjaciele, czyli razem możemy wiele". Tym razem przedszkolaki z grupy "Myszek" i "Biedronek" spotkały się w samym środku karnawału, aby rozmawiać o tym, czym jest kostium karnawałowy. A wszystko to za sprawą wiedeńskiego malarza secesyjnego Gustava Klimta. Oglądaliśmy reprodukcje jego obrazów, zapoznaliśmy się z niezwykłymi technikami malarskimi, jakie stosował w trakcie tzw. "złotej fazy twórczości". A w naszej przedszkolnej pracowni stworzyliśmy wspólnie suknię dla Adeli. Była to suknia ze złota na wzór słynnego obrazu Klimta pt: "Portret Adele Bloch-Bauer". Niezwykła technika bardzo nam się podobała, a i efekty są niesamowite.

Nauczycielka Karolina Malinowska