^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W październiku u MYSZEK jesień w pełni: są owoce z sadów i warzywa z ogródka, albo chociaż z warzywniaka. 
Oficjalnie rozpoczęliśmy cykl zajęć kulinarnych "Przedszkolaki same w kuchni" i robiliśmy z przyniesionych z domu owoców sałatkę owocową. Dzieci własnoręcznie myły owoce, kroiły je i  mieszały wszystkie składniki, a na koniec z ochota zjadły. Było pyszne!


W ramach tygodnia warzywnego wybraliśmy się  do warzywniaka, po materiały do portretów a la Giuseppe Arcimboldo. Dzieci same wybierały warzywa, płaciły za nie, a na koniec wykorzystaliśmy je w naszej przedszkolnej pracowni malarskiej tworząc niezwykłe portrety na wzór wielkiego i trochę śmiesznego artysty, którego prace dziś poznaliśmy. Oto efekty-zachęcamy do podziwiania oryginałów w naszej galerii na gazetce w szatni :-)

- Nauczycielka Karolina Malinowska