^W górę

Unihokej we wrocławskich szkołach

W naszej szkole wraz z Polskim Związkiem Unihokeja zainaugurowaliśmy projekt „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje”. Na ręce przedstawicieli czterech szkół, które wezmą udział w projekcie (SP nr 99, SP nr 90, SP nr 47, ZS nr 11) przekazane zostały kije i piłki, a dodatkowo do dwóch placówek trafią profesjonalne bandy do unihokeja. W ramach akcji przewidziany jest także kurs instruktora unihokeja, który potrwa od września do listopada 2016 i obejmie ponad 35 nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów i animatorów z Dolnego Śląska. Kurs realizowany będzie wg programu Polskiego Związku Unihokeja, a jego zwieńczeniem będą dwa egzaminy – teoretyczny i praktyczny – oraz przekazanie legitymacji instruktora. W naszej szkole wytypowany został koordynator projektu – Grzegorz Kwaśniewski, odpowiedzialny za prowadzenie zajęć i promowanie tej dyscypliny.

W skład kadry części specjalistycznej kursu wchodzą:

Artur Kasperek – instruktor i wykładowca Polskiej Akademii Sportu w Warszawie, Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu i Centrum Kształcenia Kadr Sportowych we Wrocławiu

Aleksander Bieńkowski – sędzia unihokeja od 1994 r., sędzia międzynarodowy od 2000 do 2014 r. Od 2002 do 2014 r. członek Zarządu PZUnihokeja, oraz przewodniczący Wydziału Sędziowskiego od 1998 do 2014 r. Tłumacz przepisów gry w unihokeja.

Tomasz Wojciechowski – Wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja, inicjator i Trener Kadry Narodowej osób z niepełnosprawnością w unihokeju, Prezes UKS Błyskawica Niechanowo, trener unihokeja, organizator obozów sportowych i zgrupowań Reprezentacji Polski w unihokeju, wieloletni działacz unihokeja, organizator turniejów rangi międzynarodowej.

Dominik Wojciechowski – aktywny zawodnik Floorball Wrocław, sędzia Polskiego Związku Unihokeja, instruktor unihokeja. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Wrocławskiego.

Projekt „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje” ma na celu promocję dyscyplin TWG, a także propagowanie aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia, zaczynając od najmłodszych pokoleń. Zarówno my, jak i Polski Związek Unihokeja wierzymy, że odpowiednie przeszkolenie kadry oraz dystrybucja sprzętu sportowego spowoduje wzbogacenie programu WF, a tym samym zachęci uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych, w naszej szkole za projekt odpowiada i zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Kwaśniewski.

Grzegorz Kwaśniewski