^W górę

KONKURSY MATEMATYCZNE

dla klas I – III 2018/2019

Luty:

• 20.02. klasy 3 – Eliminacje do XIX Miejskiego Konkursu Matematycznego (po 8 uczniów z każdej klasy).

Marzec

• 21.03– kl. 2 i 3 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur (zapisy u wychowawców po wykonaniu zestawów zadań)
  • 13.03 - Szkolny konkurs SUDOKU – kl.1-3 (zapisy po wykonaniu zestawów zadań)

Kwiecień:

• 10.04 klasy III „Mistrz tabliczki mnożenia” (mnożenie i dzielenie w zakresie 100) - po 5 przedstawicieli z każdej klasy
  • 24.04 klasy II „Mistrz tabliczki mnożenia” (zakres do 50) - po 5 przedstawicieli z każdej klasy

Maj:

• 15.05 szkolny konkurs matematyczny dla klas II (po 6 przedstawicieli z każdej klasy)

Zakres materiału:

• obliczenia zegarowe,  pieniężne lub kalendarzowe
  • geometria: odcinki, rodzaje linii
  • zadanie logiczne
  • mnożenie i dzielenie do 50
  • rozwiązywanie zadań tekstowych
  • 22.05 szkolny konkurs matematyczny dla klas I „Z matematyką za pan brat” (po 6 przedstawicieli z każdej klasy)

Zakres materiału:

• rozpoznawanie figur geometrycznych
  • zadanie logiczne
  • dodawanie i odejmowanie w zakresie 20
  • porównywanie różnicowe (o tyle mniej, o tyle więcej)
  • rozwiązywanie zadań tekstowych
  • obliczenia pieniężne

(Uczniowie sami czytają treść zadań i polecenia!)

Zapraszam do udziału!                                                                                                                                   Beata Miszczyk