^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Uczniowie klasy 4e wzięli udział w projekcie „3D-DRUKUJ DOTKNIJ DOŚWIADCZAJ” organizowanym przez Multicentrum. Polegał on na stworzeniu interaktywnej, dotykowej gry pamięciowej typu memory przy wykorzystaniu druku 3D, z której będą mogły korzystać dzieci z dysfunkcją wzroku. Inspiracją dla prac plastycznych, kompozycji dźwiękowych i wydruków 3D były motywy zwierząt występujące w muzyce poważnej.

                                          

wych. Edyta Nowakowska-Laks

W środę 28 stycznia 2019 r. klasy 4e i 5c uczestniczyły w balu karnawałowym. Uczniowie musieli przebrać się za dowolną postać literacką. Uczestnicy balu wykonali to zadanie rewelacyjnie! Wykazali się ogromną pomysłowością w doborze strojów. Najciekawiej przebrani uczniowie zostali nagrodzeni.

Wspólne konkursy, zabawy i tańce zbliżyły do siebie obie klasy i sprawiły, że nawiązały się nowe przyjaźnie. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili.


Nauczycielki
Edyta Nowakowska-Laks
Angelika Zając

7 I 2019 r. uczniowie klasy 6a wzięli udział w zajęciach w Multicentrum – „Mechaniczne instrumenty”, na których poznali mechanizmy działania kurantów, pianoli, pozytywek.  W dalszej części zajęć uczniowie  podjęli się zadań konstruktorskich – budowali z klocków K’nex pozytywki, które grały dzięki sensorom ultradźwiękowym Arduino.

 

wych. Małgorzata Gruszczyńska  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia - uczniowie klasy 4 e - przygotowali uroczysty występ dla swoich najbliższych. Jego celem było wprowadzenie wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły, grały na instrumentach i śpiewały świąteczne piosenki. Występ został nagrodzony wielkimi brawami, a zachwytom rodziców nie było końca!

 

Edyta Nowakowska-Laks