^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Klasa III c nagrała filmik podsumowujący trzy lata nauki w naszej szkole. 
Zapraszamy do oglądania

Pierwszego czerwca klasa 3c brała udział w grze terenowej "Poszukiwanie krasnali". Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny, które zgodnie ze wskazówkami szukały kolejno osiem wrocławskich krasnali w okolicach Starego Miasta. Drużyny rywalizowały ze sobą o to, która szybciej dotrze do celu. Następnie cała klasa zjadła pyszne lody na rynku i wyruszyła w rejs statkiem po Wrocławiu.

nauczyciel

Angelika Zając

Klasy II E i II F zrobiły sobie przedłużony Dzień Dziecka i w dniach 1-2 czerwca 2017 r. były na Zielonej Szkole w Szklarskiej Porębie. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Kolorowe Jeziorka i poszukali pirytów. Ogromną atrakcją było również zobaczenie ruin Zamku Bolczów, co zachęciło drugoklasistów do zabaw w rycerzy i księżniczki. Po przyjeździe do ośrodka nastał czas na wspólne zabawy, dzięki którym klasy mogły się lepiej poznać. Dzień pełen emocji został zakończony przy ognisku z kiełbaskami.

 

Drugiego dnia już od samego rana uczniowie szukali kolejnych minerałów - tym razem ametystów. Jak przystało na prawdziwych poszukiwaczy skarbów, wszyscy bardzo dużo wędrowali, zwiedzali, śpiewali, a nawet skakali przez strumyki.  Przepiękne widoki rekompensowały zmęczenie. Przed powrotem do Wrocławia uczniowie odwiedzili Muzeum Minerałów, w którym mogli zdobyć wiedzę o wielu niezwykłych minerałach i zakupić symboliczne pamiątki.

 

Wycieczka była bardzo udana! Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Karkonoszy i przekonania się na własnej skórze, jak to jest być poszukiwaczem górskich skarbów.

 

Nauczycielki

Marta Kielar, Edyta Nowakowska

Temat zajęć to: „Zagraj mi Pinokio”. Uczniowie zostali podzieleni na grupy – każda wylosowała fragment z lektury „Pinokio” – zadaniem było przedstawienie tego fragmentu w trzech wariantach – graficznie, podkładem muzycznym i z klocków k’nex. Podczas prezentacji gotowych prac uczniowie z innych grup odgadywali temat przygotowanego fragmentu lektury.

 

Małgorzata Gruszczyńska

A oto program, który wypełnił nasz pobyt: poznanie okolic i punktów widokowych Barda; Bazylika Mniejsza i ruchoma szopka; Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku; spotkanie z miejscowym twórcą ludowym – rzeźbiarzem p. Giejsonem w jego pracowni – galerii; a ponadto gry i zabawy sportowo – rekreacyjne na powietrzu i w świetlicy.

Chociaż było baaaaaardzo zimno, to wycieczka należy do udanych.

 

   

 

Małgorzata Gruszczyńska

12 kwietnia w ramach współpracy między przedszkolem a szkołą w odwiedziny do klasy II F przyszła grupa Orzełków. Najpierw dzieci poznały się ze sobą, a potem Orły wzięły uczniów klasy II F w krzyżowy ogień pytań związanych ze szkołą :) Dociekliwie dopytywali o rodzaje lekcji, ilość zadań domowych, możliwości zabawy itp., dlatego, że w przyszłym roku szkolnym niektórzy z nich staną w progach naszej szkoły jako uczniowie klas pierwszych. Oczywiście, dzieci z klasy Fasolek nie pozostały dłużne i również zasypały gości pytaniami (a udzielane odpowiedzi "nie, my nie mamy zadań domowych" powodowały gremialne westchnięcia zazdrości ;)
Potem nadszedł czas wspólnej pracy. Ze względu na zbliżające się święta wielkanocne wszyscy wykonali pracę techniczną "Wielkanocna owieczka". Każdy pracował indywidualnie według instrukcji wyświetlanej na tablicy. Drugoklasiści pomagali w odczytywaniu kolejnych etapów pracy. Na koniec lekcji wszyscy mieli w dłoniach śliczne owieczki, które miały posłużyć jako świąteczne dekoracje w domu. Zajęcia się udały, dzieci były zadowolone :) A klasa II F otrzymała w zamian zaproszenie do sali Orzełków - nie omieszkamy z niego skorzystać! 
 
 
 
Marta Kielar