^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

28 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne, sponsorowane przez Ekosystem. Celem warsztatów było nauczenie dzieci prawidłowych nawyków dbania o środowisko. Podczas warsztatów najmłodsi zdobyli wiedzę na temat ochrony środowiska, ze szczególnym naciskiem na segregację odpadów. Zajęcia prowadzone były w przyjaznej atmosferze, z wykorzystaniem różnych, kreatywnych pomocy dydaktycznych

Joanna Leptuch

22 marca klasa 5a odwiedziła Multicentrum, umówiona na temat z architektury i sztuki D.O.M.E.K. …. uczniów czekała niespodzianka – prowadzący zaproponował wzięcie udziału w projekcie – Mobilny Mural – zainspirowanym bajkami Erny Rosenstein. Surrealistyczny świat…..Uczniowie tworzyli grafiki w programie MyPaint oraz wymyślali i nagrywali dźwięki do wybranego fragmentu bajki.

Małgorzata Gruszczyńska

08 marca 2018  r. uczniowie kl. 5 a uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Pana Tadeusza „O zwyczajach wielkanocnych w dworze szlacheckim”. Podczas zajęć poznali dawne zwyczaje i obrzędy związane z obchodami Świąt Wielkanocy w polskich dworach szlacheckich, dowiedzieli się jak przygotowywano się do świąt i jak wyglądało świętowanie; jakie posiłki spożywano podczas Wielkiego Postu i Wielkanocy; zastanawiali się, czy nasze zwyczaje różnią się od tych z dawnych szlacheckich czasów.

Na zajęciach warsztatowych uczniowie wykonali świąteczne kubeczki z rzeżuchą.

Wyjście klasowe – jako uczczenie Dnia Kobiet – zakończył słodki poczęstunek w Starej Pączkarni.

 

Małgorzata Gruszczyńska

11 grudnia uczniowie klasy 5a wzięli udział w zajęciach w Multicentrum – „Ozoboty – roboty do programowania”. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) programowali zadania, które potem robot wykonywał, np. sposób poruszania się i efekty świetlne. Z klocków k’nex uczniowie budowali konstrukcje mostów.

                                                   

Małgorzata Gruszczyńska

13 grudnia klasa 5a wzięła udział w zajęciach w Multicentrum – „Leonardo da Vinci – genialny inżynier”, włoski renesansowy malarz, architekt, filozof, muzyk, pisarz, odkrywca, matematyk, mechanik, anatom, wynalazca, geolog, rzeźbiarz. Uczniowie, po zapoznaniu się z dokonaniami Leonarda budowali konstrukcje inspirowane jego wynalazkami.

 

 

Małgorzata Gruszczyńska

06 grudnia do uczniów klasy 5a  przyszedł Mikołaj i rozdał prezenty a później, w radosnym nastroju  uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Pana Tadeusza „Karp w wannie i zielone pomarańcze, czyli Boże Narodzenie w PRL-u”. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak wyglądały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w czasach PRL- u i jak świętowano; poznali zwyczaje i obyczaje charakterystyczne dla tych czasów; wykonali charakterystyczne dla świąt sprzed kilkudziesięciu lat ozdoby choinkowe.  

 

 

Małgorzata Gruszczyńska