^W górę

Lokalizacja naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 47 znajduje się przy ul. Januszowickiej 35/37. Urokliwe położenie naszej placówki to pobliski Park Południowy oraz spokojna i bezpieczna okolica. W pobliżu szkoły znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury, basen (ul. Racławicka) i Multicentrum.

Szkoła - budynek

Szkoła mieści się w budynku otoczonym nowoczesnym boiskiem szkolnym i placem zabaw dla najmłodszych uczniów. Sprzyja to aktywnemu wypoczynkowi podczas przerw i zajęć ruchowych. W szkole oprócz sal lekcyjnych, znajduje się stołówka, biblioteka z czytelnią, dwie pracownie językowe, trzy pracownie informatyczne, gabinet pielęgniarki szkolnej oraz przyległa sala gimnastyczna i sala gimnastyki korekcyjnej.

Dodatkowe zajęcia

Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką pedagogiczną i logopedyczną . Dzieci klas 3 uczęszczają na naukę i doskonalenie pływania. Zajęcia odbywają się na pobliskim basenie przy ul. Racławickiej. Nasza szkoła oferuje uczniom już od pierwszych klas naukę j. angielskiego włączoną do obowiązkowych zajęć szkolnych. Zainteresowania i uzdolnienia wychowanków rozwijane są m.in. przez udział w lekcjach muzealnych, zajęciach w Młodzieżowej Akademii Artystycznej, w Młodzieżowym Domu Kultury, w Pracowni Multimedialnej, Dolnośląskim Festiwalu Nauki i wycieczkach edukacyjnych po Wrocławiu i Zielonych Szkołach, które przyczyniają się do uatrakcyjnienia procesu nauczania. Uczniowie korzystają również (nieodpłatnie) z licznych zajęć pozalekcyjnych.