^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Jak się okazuje gazeta może mieć bardzo wiele zastosowań poza zwykłym jej czytaniem. Jej kartki mogą stać się statkiem na wodzie, czapką w słoneczne dni,  serwetką na stół, łapką na muchy, kulką do zabawy dla kota, czy też fantastycznym materiałem plastycznym.

Dniach 17 – 31 marca 2017 roku w holu naszej szkoły mogliśmy podziwiać prace plastyczne, które wzięły udział w międzyszkolnym świetlicowym konkursie „Obrazki z gazet”. Do naszej szkolnej świetlicy przybyło bardzo wiele gazetowych ilustracji z licznych szkół wrocławskich. Prace zostały wykonane przez dzieci klas I – III, w różnych bardzo ciekawych technikach. Obrazki były piękne, a poziom wysoki, ale w wyniku głosowania dyrekcji, wszystkich wychowawców świetlicy i  wielu nauczycieli uczących w naszej szkole udało się wyłonić prace plastyczne, które zostały przez nas nagrodzone.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Nina Kręcisz ze Szkoły Podstawowej nr 36;

II miejsce – Pola Niżańska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 19;

III miejsce – Hanna Kotowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 19;

Wyróżnienia:

Kinga Słysz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7;

Aleksandra Wiśniewska z Zepołu Szkolno – Przedszkolnego nr 19;

Amelia Kołacka ze Szkoły Podstawowej nr 36;

Hanna Palichleb z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 19;

Maja Dąbrowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 19;

Julia Otfinowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 19.

Serdecznie gratulujemy dzieciom nagrodzonym i ich wychowawcom wspaniałych pomysłów na prace i przepięknego ich wykonania. A wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i gratulujemy umiejętności.

Organizatorzy konkursu:

Agnieszka Dudas

Kinga Kocur

Joanna Mamys

Tak na koniec jeszcze zdjęcia wszystkich prac konkursowych na wystawie:

View the embedded image gallery online at:

Świetlica szkolna jest czynna w godz. 6.30-17.00

regulamin świetlicy

ZAJĘCIA W ŚWIETLICY

Podczas pobytu w naszej świetlicy uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, uzdolnień i umiejętności poprzez uczestniczenie w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez wychowawców. Organizując zajęcia, nauczyciele dbają o to, by każdorazowo były one dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów.

Wśród codziennych zabaw i zajęć, które są realizowane zgodnie z tygodniowymi planami pracy świetlicy, znajduje się wiele różnych form zajęciowych m.in. :

1. Gry i zabawy indywidualne i grupowe

2. Zajęcia plastyczno-techniczne

3. Zajęcia ruchowe ( sportowe i taneczne, zabawy na świeżym powietrzu, na boisku, placu zabaw, na sali gimnastycznej, wyjścia do parku)

4. Zajęcia rozwijające mowę i myślenie

5. Zajęcia rozwijające czytelnictwo (wspólne czytanie, opowiadanie treści utworów literackich)

6. Zajęcia umuzykalniające (śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, zabawy przy muzyce, pląsy)

7. Zabawy i gry stolikowe ( gry planszowe, układanki, rebusy, gry karciane)

8. Zajęcia audiowizualne (oglądanie bajek i filmów)

9. Zajęcia w pracowni komputerowej

W naszej świetlicy walczymy z hałasem

W grupach zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie i dobre samopoczucie. Na podstawie literatury naukowej i dziecięcej oraz różnorodnych form aktywności (zabaw, prac plastycznych) dzieci dowiadywały się o szkodliwości nadmiernego hałasu i o sposobach jego zapobiegania.
Celem wyżej wymienionych działań było zniwelowanie hałasu w świetlicy jak i na stołówce szkolnej.

Joanna Mamys
                                                                                                                  Agnieszka Dudas

Konkurs międzyszkolny
pt: „Pełza i hasa po łąkach i lasach".

Został rozstrzygnięty konkurs międzyszkolny pt: „Pełza i hasa po łąkach i lasach" organizowany przez świetlicę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 19 we Wrocławiu.
Z wielu nadesłanych prac jury musiało wybrać wygranych, nie było to łatwe.
Po wielu rozmowach, konsultacjach, naradach wybrano prace konkursowe, które zasłużyły na miano najlepszych.

Wygrani:
1 miejsce: Hanna Słobodzian

2 miejsce: Zuzanna Boczek
Hanna Kida

3 miejsce: Pola Niżańska
Daria Jarząbkowska

Wyróżnienia: Amelia Błażałęk
Zuzanna Sowierka
Małgorzata Kuchta

Po odbiór nagród prosimy zgłaszać się do świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 19 we Wrocławiu znajdującego się przy ulicy Januszkowickiej 35/37.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie oraz gratulujemy dzieciom, które zajęły zaszczytne miejsca tworząc przepiękne prace konkursowe.

Organizatorzy konkursu:
Elżbieta Patela