^W górę

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 47

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowaliśmy w naszej szkole we wszystkich klasach od 4 do 6  Piknik edukacyjny: internet bez hejtu-  zajęcia organizowane przez nauczycieli zajęć komputerowych, pedagoga szkolnego i wychowawców dla uczniów klas 4-6 naszej szkoły. W szkole rozwiesiliśmy plakaty Światowego Dnia Internetu oraz plakat "Zasady bezpiecznego internetu"; zajęcia dla uczniów przeprowadzili nauczyciele zajęć komputerowych- w małych grupach, na zajęciach komputerowych oraz wychowawcy na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach od 4 do 6. Zgodnie ze scenariuszem pikniku, na projektorze wyświetliliśmy film i teledysk, uczniowie wykonali quizy, na korytarzu szkolnym rozwiesimy projekty wlepek "Przytul hejtera" ze strony www.edukacja.fdn.pl, uczniowie układali rozsypywanki i wypełniali misje na kolorowych kartkach oraz wykonali plakaty/wlepki. Po zajęciach wychowawcy wręczyli dyplomy klasom. Prace uczniów, dyplomy i wyniki misji wywiesiliśmy na gazetkach ściennych w salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym. Uczniowie wypełnili ankiety ewaluacyjne dostępne w scenariuszu zajęć.

Korzystaliśmy z materiałów dostępnych na stronach WWW.dbi.pl i WWW.fdds.pl Nakręciliśmy też filmy- migawki z zajęć i scenki z uczniami przedstawiające problem hej tu, z udziałem uczniów naszej szkoły. Z muzyki „przytul hejtera” oraz naszych filmów i zdjęć zmontowaliśmy teledysk, który można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Piknik odbywał się przez cały tydzień- od 3 do 10 lutego.

Izabela Orzepowska

Na zajęciach komputerowych dzieci uczą się wyszukiwania informacji w Internecie i korzystania z poczty elektronicznej.
Warto dowiedzieć się, na jakie niebezpieczeństwa są narażone Państwa dzieci podczas korzystania z Internetu
i jak się przed nimi ustrzec.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią ulotki

Najważniejsze informacje dla rodziców o korzystaniu z Internetu
i ustalenia z dziećmi zasad korzystania z Internetu.
Może być do tego pomocna
Propozycja umowy pomiędzy dzieckiem i rodzicami dotyczącej zasad korzystania z Internetu.

Polecam też filmy instruktażowe o konfigurowaniu programu kontroli rodzicielskiej:

• Dla systemu Windows 7: Tutaj
  • Dla systemu Android: Tutaj
  • Dla systemu iOS: Tutaj

Więcej informacji znajdziecie Państwo w dokumencie
Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium wiedzy
oraz na stronach:

www.dzieckowsieci.pl
W czwartych klasach uczniowie uczestniczą w kursach e-learningowych „Bezpieczna przygoda z Internetem”
i „321 Internet”.
Powyższe materiały i kursy zostały przygotowane w ramach programu "Dziecko w sieci".

Izabela Orzepowska.