^W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 47

 

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowaliśmy w naszej szkole we wszystkich klasach od 4 do 6  Piknik edukacyjny: internet bez hejtu-  zajęcia organizowane przez nauczycieli zajęć komputerowych, pedagoga szkolnego i wychowawców dla uczniów klas 4-6 naszej szkoły. W szkole rozwiesiliśmy plakaty Światowego Dnia Internetu oraz plakat "Zasady bezpiecznego internetu"; zajęcia dla uczniów przeprowadzili nauczyciele zajęć komputerowych- w małych grupach, na zajęciach komputerowych oraz wychowawcy na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach od 4 do 6. Zgodnie ze scenariuszem pikniku, na projektorze wyświetliliśmy film i teledysk, uczniowie wykonali quizy, na korytarzu szkolnym rozwiesimy projekty wlepek "Przytul hejtera" ze strony www.edukacja.fdn.pl, uczniowie układali rozsypywanki i wypełniali misje na kolorowych kartkach oraz wykonali plakaty/wlepki. Po zajęciach wychowawcy wręczyli dyplomy klasom. Prace uczniów, dyplomy i wyniki misji wywiesiliśmy na gazetkach ściennych w salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym. Uczniowie wypełnili ankiety ewaluacyjne dostępne w scenariuszu zajęć.

 

Korzystaliśmy z materiałów dostępnych na stronach WWW.dbi.pl i WWW.fdds.pl Nakręciliśmy też filmy- migawki z zajęć i scenki z uczniami przedstawiające problem hej tu, z udziałem uczniów naszej szkoły. Z muzyki „przytul hejtera” oraz naszych filmów i zdjęć zmontowaliśmy teledysk, który można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Piknik odbywał się przez cały tydzień- od 3 do 10 lutego.

Izabela Orzepowska